Як вмовити дитину піти до дитячого стоматолога?

Дуже часто візит дитини до зубного лікаря перетворюється в випробування як для малюка, так і для батьків. Перший огляд на стадії появи молочних зубів зазвичай не викликає дискомфорту. Страх з'являється в подальшому, а ось звідки, давайте розберемося.

Саме з дитячого віку ростуть корені страху перед відвідуванням зубного лікаря. Для нього навіть придуманий окремий термін - дентофобія. І якщо десятиліття назад проблема виникала через технології лікування, то зараз це:

- наслідок невдалого досвіду на перших відвідинах;

-  характер маленького пацієнта;

- реакція дорослих на необхідність візиту до стоматолога.

Який б не була причина виникнення фобії, розв'язати цю проблему для себе в першу чергу повинні батьки. Оскільки від того, як вони себе поведуть, залежить досвід спілкування з лікарем у їх дитини.

Не відкладайте первинне відвідування!

Не варто чекати серйозних проблем, щоб вперше відвідати стоматолога. У цьому випадку дитина будь-якого віку відчуває подвійний стрес - від болю і від того незвіданого, що чекає його в кабінеті.

На момент, коли знадобиться екстрене лікування зубів у дітей або зовсім видалення молочних зубів, вони повинні бути добре знайомі з процесом огляду у стоматолога. Для цього необхідно із заданою частотою відвідувати лікаря для профілактичних заходів. Саме такі огляди створять сприятливе враження.

 Одночасно походи на профогляд - можливість визначитися з лікарем, який завжди доброзичливо налаштований до дитини і вміє з ним ладити, при цьому головну роль повинна грати оснащеність, сучасні методи та комфортна обстановка.

Батько - приклад для наслідування

Мама або тато, які розповідають, що бояться стоматолога, поганий приклад. Яким би не був ваш досвід спілкування з лікарем, на малюка він вплинути не повинен. Тому зайвими будуть не тільки згадки про нього, але і напуття, що не потрібно боятися. Дитина не знає, що чогось потрібно побоюватися, він інтуїтивно зробить свої висновки і буде боятися зустрічі з лікарем.

Полікуємо зубки улюбленому ведмедику?

Все незвідане лякає не тільки дітей, а й дорослих. Хотіли б ви бути підготовлені до чогось, що має незабаром статися? Ось і дитині потрібно дати зрозуміти, що його чекає. Особливо, якщо в силу свого характеру, він боязкий і починає нервувати з приводу.

Можна піднести відвідування зубного лікаря в формі гри або казки заздалегідь. Непогано спробувати «полікувати» зубки улюбленому плюшевому ведмежаті або видалити і виростити зубок на папері олівцем і гумкою.

Чи не рекомендуємо вести дитину до стоматолога з раннього ранку. У цьому випадку лікування зубів викличе не надто райдужні емоції, якщо малюк не виспався. Так само не варто планувати відвідування і в вечірній час, тому що «проти» зіграє втома, накопичена за день. Виберете той час, коли дитина буде відчувати себе комфортно.

Спокійного і плідного вам і вашому малюкові походу до стоматолога!